POSitive Cinema w Las Vegas

POSitive Cinema, czyli stworzony przez LSI Software zintegrowany system informatyczny dla kin (głównie sieciowych), był prezentowany na największych targach przemysłu kinowego na świecie, CinemaCon w Las Vegas. Nasze rozwiązanie zyskało wielkie uznanie uczestników wydarzenia zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak i z Azji czy Ameryki Południowej.

 

W Las Vegas spotkali się najwięksi przedstawiciele branży kinowej, w tym wiele globalnych firm o ugruntowanej pozycji. Nasza marka była prezentowana po raz pierwszy, ale wzbudziła bardzo duże zainteresowanie odwiedzających.

„System POSitive Cinema rozwijamy w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenia w szeroko pojętej branży retail oraz dzięki współpracy z największymi polskimi sieciami kin – Multikinem, Heliosem i Cinema3D” – mówi Grzegorz Siewiera, Brand Director – „Dzięki temu wiemy, jak ważne dla sprawnego funkcjonowania kina jest, aby rutynowe i istone operacje można było przeprowadzić kilkoma kliknięciami i w jednym miejscu. Dlatego na przykład ułożenie grafiku i sterowanie wyświetleniami seansów, zwiastunów, reklam czy oświetleniem w sieci kilkudziesięciu kin może być wykonane z łatwością przez jedną osobę w centrali w przeciągu kilku godzin. To przykład jednego z naszych rozwiązań, które przyciągało uwagę zwiedzających.”

cinemacon-7Zainteresowanie budziły także aplikacje sprzedażowe, które podnoszą efektywność sprzedaży oraz łączą tradycyjne kanały sprzedażowe (kasa dotykowa, kiosk) z internetowymi czy mobilnymi. Do tego zespół LSI pokazał także własne rozwiązania sprzętowe – kioski samoobsługowe, nowoczesne ekrany przed sale kinowe, tzw. digital signage, na których wyświetlane treści są także sterowane centralnie, co znacznie ułatwia pracę.

„Widzimy duży potencjał na amerykańskim rynku dla naszych rozwiązań, zresztą nie tylko kinowych” – mówi Grzegorz Siewiera.

 

„Biorąc pod uwagę populację, obecnie stosowane, często przestarzałe rozwiązania, a także nawiązane relacje, spodziewamy się w niedalekiej przyszłości zamówień z tego regionu. Dlatego też jeszcze w tym kwartale otworzymy oddział firmy w Stanach.”

Obecnie marka POSitive Cinema jest już dostępna w Europie, Rosji i Ameryce Południowej dzięki współpracy z lokalnymi partnerami.

Chcesz podzielić się wpisem z innymi?

Share on facebook
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

Przeczytaj więcej aktualności na naszej stronie